Home Rady a tipy Aplikace produktů Meguiar´s
 

 


Aplikace produktů Meguiar´s Tisk
Úterý, 23. 11. 2010 | Počet zobrazení: 7831
Bookmark and Share

Meguiars_aplikace_about_tuningO značce Meguiar´s na našich stránkách neslyšíte poprvé, ani naposled. Už jsme vám představili historii firmy, některé produkty a nyní je čas na osobní zkušenost.


Firma Escape6 nám poskytla několik produktů k otestování. Jednalo se o Meguiars Quik Clay Starter Kit, Meguiar´s Ultimate Compound, Meguiar’s NXT Generation Tech Wax 2.0 a Meguiar´s pěnové aplikátory. My jsme dodali Škodu Fabii rok výroby 2005, která odolává každý den nástrahám počasí, tedy není garážovaná. Po celou dobu byla cca 1-2x za rok opečovávaná kvalitními kosmetickými prostředky. Naposledy byly aplikovány v dubnu letošního roku, tedy půl roku před Meguiar´s aplikací. Nejednalo se tedy o zvětralý, ale o zachovalý lak. Výše popsané produkty byly vybrány záměrně a podle nás se jedná o skvělou kombinaci, která zaručí vašemu autu, stojícímu drtivou část roku venku, dlouhodobou ochranu před povětrnostními vlivy.
Jako první přišlo na řadu důkladné omytí karoserie. Předem upozorňujeme, že jen v případě následného leštění celé karoserie je jedno, jaký šampón použijete. Po aplikaci výhradně doporučuji takové, které při každém mytí obnovují vosk nanesený při leštění. Pokud máte auto výrazněji zašpiněné, je důležité nešetřit vodou, použít houbu s dostatečně porézním povrchem, aby se v nich nečistoty dokázaly schovat a zbytečně jste jimi nedrželi lak. Po důkladném omytí přijde na řadu sušení. Pokud budete provádět voskování za slunečného dne, nebude to dlouho trvat a karoserie uschne. Pokud ale nechcete čekat, je dobré osušit auto kůží. Pozor na všelijaké umělé náhrady, které opravdu nefungují! Jedině prává kůže zaručí důkladné a rychlé osušení auta.


Máme tedy zcela (alespoň na první pohled) čisté auto. Budete si to myslet až do doby, než použijete první přípravek Meguiars Quik Clay Starter Kit. Jeho sada obsahuje „plastelínu“ a lubrikační emulzi s rozstřikovadlem. Jako první jsme si vyznačili na kapotě testovací čtverec o rozměrech cca 30 x 30 cm, na kterém jsme vyzkoušeli všechny produkty a až poté jsme se pustili do celého auta. Před použitím „plastelíny“ musíte povrch dostatečně lubrikovat, aby stále lehce klouzala bez zadrhávání po laku. Poté přišel první šok!!! K viditelnému zašpinění „plastelíny“ stačil pouze vyznačený čtverec. Tolik kontaminace na tak malém prostoru jsme nečekali ani v nejhorších představách. Přitom lak vypadal před aplikací velmi dobře. Bylo nám jasné, jak bude vypadat bílá „plastelína“ po přeleštění celé karoserie – jako uhel. Teď ale trochu předbíháme. Po vysušení ošetřeného dílů bylo jasné, jaký propastný rozdíl to s původním lakem je. Už na první omak by se dal povrch srovnat se sklem, tak hladký byl.


Takto vyhlazený lak je ovšem zatím zbaven jen těch největších nečistot, jako je smůla ze stromů, asfalt, zaschlé mouchy nebo nánosy smogu. Po tomto kroku je vždy nutná konzervace laku. V našem případě jsme, a všem to vřele doporučujeme, použili ještě přípravek Meguiar´s Ultimate Compound, který díky svým šetrným brusným mikročásticím dokončí vyčištění laku, přebrousí oxidaci, klasické i kruhové škrábance. Na ukázkový čtverec jsme použili ruční pěnový aplikátor Meguiar´s, na zbytek auta pak elektrickou leštičku, s kterou ušetříte spoustu času a energie při aplikaci. Nanesený přípravek ihned rozleštěte mikrovláknem. Není třeba se zaobírat mírnými šmouhami, protože budete aplikovat ještě jeden konečný přípravek. Lak máte v této fázi zbaven jakékoliv oxidace a nánosů. Teď je třeba ho řádně zakonzervovat, aby v tomto stavu zůstal co nejdéle.


K tomu slouží Meguiar’s NXT Generation Tech Wax 2.0. Už podle názvu je jasné, že se jedná o vosk. Jeho úkolem je dát barvě sytost a hloubku a přitom chránit ošetřený lak před přírodními vlivy. Díky své vynikající schopnosti odpuzovat vodu, zabraňuje mikročástečkám špíny v usazování a jejich pevnému přilnutí k laku karoserie. Aplikace tohoto přípravku je velmi jednoduchá, stačí k ní jen malé množství vosku, který nanesete na modrý pěnový aplikátor (je součástí balení). Ten zaručí tenké a rovnoměrné nanesení vrstvy vosku. Před závěrečným leštěním mikrovlákem je důležité vyčkat na úplné zaschnutí nanesené vrstvy. Aplikace i následné leštění jsme již prováděli ručně, strojní nanášení, či leštění je zcela zbytečné.


A jak zhodnotit celou proceduru ochrany laku? V první řadě nás překvapila efektivnost produktu Meguiars Quik Clay Starter Kit, bez kterého si už další péči o lak nedovedeme představit. Nebýt tohoto produktu v kombinaci s Meguiar´s Ultimate Compoundem, zavoskovali bychom do laku takovou spoustu „špíny“, kterou jsme si ani nedovedli představit. Časová náročnost celkového ošetření laku vydala ve dvou lidech na cca 4 hodiny. Nutno ovšem podotknout, že jsme vše prováděli možná až příliš pečlivě. Výsledem je krásně naleštěné 5 let staré auto, jehož lak je skvěle chráněn před rozmary počasí. I po měsíci po autě stále krásně stéká voda (což bylo vždy maximum ochrany v případě dosud používaných přípravků) a auto se i subjektivně méně špiní. Po uplynutí 6 měsíců od této aplikace (tedy v dubnu 2011) vám přineseme další zprávy o výdrži ochranné vrstvy.


Důležité upozornění na závěr! Auto není nádobí, takže ho prosím nemyjte žádnými přípravky, které udržují čistotu v kuchyni. Tyto prostředky jsou pro autolak velmi agresivní a jakýkoliv vosk, či ochranu bez milosti smyjí. Proto doporučujeme používat kvalitní autošampóny, v našem případě Meguiars autošampón Ultimate Wash & Wax. Ten dokáže auto nejen šetrně umýt, ale zároveň zvýší ochranu laku mezi jednotlivým voskováním.

Vše můžete shlédnout také na videu:

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(2)
Přidat Nový
  • mk
    |28. 11. 2010 - 00:40 |
    Zcela evidentně komerční a zaplacený článek :)) S takovou si dobré jméno neuděláte.
  • admin
    |28. 11. 2010 - 09:17 |
    Dovolím si oponovat. Kdyby to tak bylo, vychvalovali bychom zde zázračný WS teleshoping Platinum Protector, s kterým nemáme osobní zkušenost. Představujeme zde výrobky, které jsme vyzkoušeli, nebo jsou na ně z tunerského okolí pozitivní reakce a domníváme se, že by to mohlo zajímat i ostatní. Vyzkoušeli jsme už poměrně značnou řadu kvalitních výrobků na péči o lak a s žádným jsme zatím nedosáhli takových výsledků. Pokud si myslíte, že znáte autokosmetiku, která je stejně dobrá nebo lepší, zařiďte nám její odzkoušení a my velmi rádi pro naše čtenáře uděláme další test a zprostředkujeme výsledek.
 
Joomla SEO powered by JoomSEF