Home Auto HiFi Instalace - LCD monitory
 

 


Instalace - LCD monitory Tisk
Středa, 04. 08. 2010 | Počet zobrazení: 5100
Bookmark and Share

LCDpalubka_about_tuningMultimediální sestavy zabudované v autech už nejsou v dnešní době ničím neobvyklým. A to nemluvíme jen o luxusních vozech, ale také o rodinné Octavii s dvojicí dětí na zadních sedačkách. Ano, nejen tuningový nadšenci si dnes vybaví své auto DVD přehrávačem s LCD obrazovkami.

Samotné komponenty už dnes nejsou investicí v řádech desítek tisíc a tak jejich pořízení není tak finančně náročné. Kolik vás ale bude stát samotná instalace, kterou budete muset pravděpodobně svěřit nějaké specializované firmě? Jaký typ umístění komponentů je pro vás ten nejlepší? Na tyto otázky se budeme snažit odpovědět v násldujícím shrnutí.

LCD monitor na palubní desce

Ty tam jsou doby, kdy nám v autě stačila jen audio soustava. Dnes se vše děje v audiovizuálu. K tomu ale potřebujete nějakou obrazovku. Nemám na mysli nějakou přenosnou televizi, s tou si vystačíte jak akorát v obytném přívěsu. Mluvím tu o LCD obrazovkách, napojených na DVD mechaniku.
Cena instalace včetně uchycení monitoru na palubní desku a potřebných propojení vychází přibližně na 2.300,- až 3.500,- Kč. Vše se odvíjí od náročnosti umístění monitoru.
Máme pro vás ale ještě jednu možnost. 2 DINový DVD přehrávač s LCD obrazovkou. Odpadá tak složitá a finančně náročná instalace monitoru. Podmínkou je ovšem 2 DINový otvor v palubní desce. Instalace tohoto zařízení je stejně finančně náročná, jako montáž klasického autorádia.

LCDpalubka_about_tuning

LCD monitory v hlavových opěrkách

Pokud vám instalace v palubní desce nestačí, nebo chcete nějak zabavit rozdováděné děti cestou na dovolenou, pořiďte si LCD monitory do hlavových opěrek předních sedadel.
Výhodou je přesné nasměrování obrazu na pasažéra na zadním sedadle. Další positivem je možnost poslechu audiosignálu z LCD přes sluchátkový výstup, takže řidič nebude rozptylován šesti hodinami hlasitých zvuků z kreslených pohádek.
Instalace dvou monitorů do hlavových opěrek je o něco složitější, než stropní varianta (o které si povíme příště), nicméně cena této instalace by se měla pohybovat přibližně od 7.000,- do 9.000,- Kč. Výhodou řešení s opěrkami je možnost sledování rozdílného AV signálu na obou obrazovkách (pokud je druhý AV signál k dispozici).

LCDoperky_about_tuning

Centrální stropní LCD monitor

Další, o něco levnější, variantou, jak zabavit cestující na zadních sedadlech, je instalace sklopného LCD monitoru na strop interiéru.
Výhoda i nevýhoda spočívá v možnosti natočení na pravou, či levou stranu posádky. Pokud se na film kouká vždy jeden pasažér, je to výhoda, pokud by jich ovšem bylo více, nevýhoda je jasná, díky instalaci uprostřed stropu.
Instalace stropního monitoru (opět za předpokladu, že majitel bude používat jako zdroj obrazu řídící DVD jednotku ) přijde včetně materiálu na cenu od 3.500,- Kč do 5.000,- Kč. Záleží na konstrukci daného vozidla, zda je možno držák monitoru jednoduše připevnit ke kovové výztuze ve stropě (pokud u daného vozu výztuha je), nebo zda je nutno vyrábět nějaké speciální uchycení konzole.

LCDstropni_about_tuning

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(0)
Přidat Nový
 
Joomla SEO powered by JoomSEF