Home Auto HiFi Instalace reproduktorů
 

 


Instalace reproduktorů Tisk
Pondělí, 07. 06. 2010 | Počet zobrazení: 6480
Bookmark and Share

repro_aboout_tuningPodíváme se na to, kolik vás může stát instalace koaxiálních a komponentních reproduktorů a který typ v jakém případě zvolit. Odlišná instalace je v případě palubní desky, dveří, nebo plata zavazadelníku.

Koaxiální reproduktory

Reproduktory jsou koncovým výstupem vaší instalace. Záleží na jejich kvalitě, umístění, instalaci a kvalitou propojení s autorádiem. Na kvalitní „dráty“ nelze také zapomínat.

Běžná instalace jednoho páru koaxiálních reproduktorů do přední, přípravy - tzv. na čtyři šrouby - přijde na 238,- Kč bez kabelových redukcí, které je třeba u některých vozidel použít (za cca 150,- Kč). Pokud je třeba demontovat čalounění dveří je třeba počítat s vyšší cenou, pokud je třeba instalovat i novou kabeláž je třeba připočíst další částku za instalaci kabeláže včetně materiálu. Některé vozy nemají ve dveřích přípravu pro reproduktory běžných tvarů a rozměrů a je třeba pro instalaci středobasů počítat s investicí 300,- až 1.500,- Kč do plastových redukcí či do speciálně vyrobených redukcí z MDF desek.

Montáž jednoho párů reproduktorů se může tedy pohybovat v rozmezí od 238,- Kč za montáž dvou koaxiálních párů na "čtyři šrouby" až po cca 2.000,- Kč za instalaci předních reproduktorů včetně nejrůznějších kabelových, plastových či dřevěných podkladnic.

Běžná instalace dvou párů koaxiálních reproduktorů přijde cca na dvojnásobek instalace reproduktorů předních. Případy se opět liší, zda má auto již zabudovanou přípravu pro zadní repro, nebo zda se budou reproduktory umisťovat třeba do plata kufru.


komponentní reproduktory

Nyní se blíže podíváme jak je náročná montáž komponentních reproduktorů s externí výhybkou.

Proč se vůbec dělají komponentní reproduktory? Jaký má význam rozdělit středobasovou část od výškové? Odpovědi jsou jednoduché. Při montáži například do kapes předních dveří jsou výšky nasměrovány na nohy pasažérů. Daleko efektivnější je prostor v horní polovině dveří, jak ovšem víme i malý koaxiál o průměru 10 cm tam nedostaneme. Proto nastává čas pro komponentní reproduktor. Do dolní přípravy pro reproduktory klidně dostaneme reproduktor o průměru 16,5 cm, tím zajistíme středobasy a výškové reproduktory umístíme buď do trojúhelníčků zpětných zrcátek, nebo na hodní část palubovky, či dveří. Pak už je jen stačí nasměrovat na oblast hlavy pasažérů. Tato instalace je náročnější, ale zvukový projev je mnohem lepší.

Základní montáž komponentních reproduktorů je vzhledem k umístění čtveřice reproduktorů finančně náročnější a představuje částku kolem 1.500,-Kč za namontovaný komponentní pár.

Dnes nejběžnější základní výbava reproduktory v modernější automobilech představuje kombinaci předních komponentních reproduktorů a zadních koaxiálních reproduktorů.

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(0)
Přidat Nový
 
Joomla SEO powered by JoomSEF