Home Novinky Test novinek zimních pneumatik
 

 


Test novinek zimních pneumatik Tisk
Úterý, 27. 09. 2011 | Počet zobrazení: 4691
Bookmark and Share

zimni_pneu_2011Zima se nazadržitelně blíží a tak nastává čas poohlédnout se po nových zimních pneumatikách. Jaké ale vybrat? Které jsou nejlepší? Zaměřili jsme se na novinky 2010-11: Michelin A4, Continental TS830 a především Goodyear Ultra Grip 8.

 

O zlepšení jízdních vlatností nazutím zimních pneumatik se ani nemá smysl zabývat, to je všem jasné. Ovšem mezi výrobci a dokonce i dezény jsou velké rozdíly v účinnosti pneumatik. Nyní se podrobně podíváme na nejnovější přírůstek do rodiny zimních pneumatik, pneumatiku Goodyear Ultra Grip 8. Ta je následnicí osvědčeného a velmi vychvalovaného dezénu Ultra Grip 7 a vylepšeného 7+. A protože se jedná o novinku, testů ještě neproběhlo mnoho. Ovšem my jsme na jeden zajímavý narazili. Na svědomí ho má TUV-SUD, tedy renomovaná instituce, které můžeme důvěřovat. Do souboje se Goodyear Ultra Grip 8 pustil s největšími konkurenty - dezénem Michelin Alpin A4 a Continental Wintercontact TS 830.

 

A výsledky? Z přiložených materiálů vyplývá následující:

Michelin Alpin A4 vynikal na zledovatělé vozovce a byl druhý na sněhové pokrývce, propad zaznamenal při aquaplaningu v zatáčkách.

Continental Wintercontact TS 830 byl z testovaných "nejhorší" ovšem poradil si se všemi nástrahami vyrovnaně, propad byl opět u aquaplaningu v zatáčkách.

Goodyear Ulra Grip 8, vítěž tohoto testu, vynikal na zasněžené a předeším mokré vozovce, s kterou se v našich zeměpisných šířkách setkáváme v zimním období nejčastěji.

Na suché vozovce si byly všechny produkty rovnoměrnými partnery.

Chceme podotknout, že volbou jakéhokoliv produktu z výše zmiňovaných rozhodně neuděláte chybu a opravdu se vyplatí si připlatit pár stovek za kvalitní a prověřené zimní pneumatiky. Motor totiž není to, co vás drží na silnici, ale jsou to právě pneumatiky.

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(0)
Přidat Nový
 
Joomla SEO powered by JoomSEF