Home Old school VW Bus - Znovuzrození T3
 

 


VW Bus - Znovuzrození T3 Tisk
Pátek, 26. 03. 2010 | Počet zobrazení: 8413
Bookmark and Share

VW_T3_about_tuningOživit legendu dá někdy hodně práce a nemusí to být zrovna ta filmová. Kdo se těšil na zmrtvýchvstání třetí generace Terminátora, ten se musí bohužel proklikat na jiný portál. My se totiž zaměříme na jednoho nevšedního Busíka.

Když to trochu přeženu, tak Busíka doslova ze spárů drtiče na vrakovišti vytáhl Přemek Gajer. Kdyby ho totiž v roce 2007 v Německu nekoupil, touto dobou by tam už určitě byl. Dnes se ovšem těší silnému zdraví, protože v základě prošel kompletním zrestaurováním. Na tuning takovéhoto typu vozidla se musí ale s rozvahou. Přemek má naštěstí už nějaký ten tuningový projekt za sebou, takže se nedopustil žádných začátečnických chyb a nesnažil se dělat z Busíka něco, co není. Třeba ospoilerovaný cirkus na kolečkách.


Exteriér je tak vyzdoben jen několika detaily, které ovšem celkovému vzhledu rozhodně pomohly. Nejvýraznější je přední černý spoiler z T3 Caravelle, který prošel malou úpravou a na němž se usídlila stylová RZ v americkém formátu. Další obměnou prošly přední světlomety. Jako tuningový díl firmy Autostyle měly sloužit nějakému dvojkovému Golfu. Všimněte si charakteristického černého kříže za čirým překrytím světel, prostě paráda. Přední bílé blinkry skvěle ladí se zadními lampami. Sportovního ducha auta pozvedl Přemek nalepením šachovnicového pruhu a číslovky 82, odkazující na datum výroby tohoto kousku. Po nekonečných opravách a zachraňování karoserie se úpravce rozhodl pro finální výrazný odstín. Padla mu do oka barva, kterou pokrývá automobilka VW své rychlé Golfy R32. Ještě jedno malé překvapení skrývá tahle T3. Je to možnost zvednutí celé střechy a tím vytvoření mnohem většího prostoru v kabině. Může za to tovární verze Westfalia. Ta je určena především pro milovníky kempování a dlouhých vyjížděk bez nutnosti zastavování někde v motelech. Vše potřebné si totiž vozí s sebou.


Sériová světlá výška vozu je opravdu „netuningová“. Aby auto alespoň trochu lépe vypadalo, rozhodl se Přemek ho výrazně poslat k zemi. Jenže se ukázalo, že to nebude až tak jednoduché. Po nespočtu potencionálních variant se nakonec rozhodl, že si nechá pružiny raději udělat na zakázku. Ty, společně s tlumiči Monroe sundaly z výšky vozu 85 a 75 mm. V kombinaci s koly MAK model Vertigo o velikosti 8x18 se lemy výrazně přiblížily k pneumatikám Nankang AS-1 205/40 R18. Sériové brzdové komponenty pokryl „praktický“ bílý odstín.


Motorový prostor, situovaný v zadní části kabiny už neobývá původní značně vycachtaný agregát. Nově se zde uvelebil moderní dieselová 1.9 TDI se sériovým výkonem 90 koní, podporovaných 202 Nm. Ovšem napáchat ho do stísněného prostoru není vůbec jednoduché. Přemek má ale rád výzvy. Po nutné výměně olejového čerpadla, vany motoru, výfukových svodů a přírubě pod turbo se to povedlo. Až Přemek poladí zatím sériové brzdy, určitě přibude i nějaký ten chip pro zvýšení výkonu.

Interiér je rozhodně komfortní a po celkové opravě. Nechybí zde lednička, dřez s tekoucí vodou, gril, zásuvka na 220V, otočný stolek a přední sedadlo či dokonce rozkládací postel. Model Westfalia má prostě něco do sebe. Úpravce ještě trochu zapracoval na přední části kabiny. Řidič dostal tříramenný volant O.B.A., řadičku Supersport, nově očalouněná sedadla a obklady dveří v profilované kožence. Nechybí ani důležitý přídavný budík tlaku turba. Hifiaparatuře vládne pevnými kontakty Audiovox VME 9512 TS, jehož signál proudí skrz dva zesilovače Sinus Live SL A-500 do dvojice předních a čtveřice zadních reproduktorů JBL, podpořených dvojicí subwooferů MDS. Vizuální stránku zástavby obstarává jednak čelní jednotka, ale především 15“ sklopný monitor. Zajištěn je i příjem digitálního vysílání spolu s herní konzolí PS2.


Převoz a následné odpočívání na tuningovém srazu je díky takto vybavenému autu doslova báseň. Klidně si můžete lehnout na letiště a pustit na sebe nějaký ten film a když se budete cítit unavení, klidně si můžete hodit i komfortního šlofíka.

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(6)
Přidat Nový
 • aleš
  |14. 05. 2010 - 11:15 |
  Bomba!!! :0
 • Miloš - reakcia na fotky
  |14. 10. 2010 - 08:20 |
  masaker ja som si myslel ze to je spravene na PC :D ako iba v grafike ked som si vsimol fotku auta z vonku .....bol cas ked som strasne chcel investovat svoj cas aj investicie do T3 alebo T4 nakoniec som sa rozhodol na Skodu 105L ......slovom pekna praca je len malo co by som naozaj chcel povedat ale nenachadzam to spravne slovo ako vyjadrit svoj obdiv :)
 • nostromo
  |14. 10. 2010 - 21:15 |
  mazec mazec mazec...vlastním stejnou káru r.v. 83 s pevnou střechou ...tzv Joker a právě ho dávám do púvodního stavu a fakt musím říct je to první tuňák ,kterej je fakt mazec mazec mazec....
 • štrombyk
  |31. 12. 2010 - 14:32 |
  Kamo musím říct že větší voňavku jsem mezi busama ještě neviděl fakt klobouk dolu slušná prácička.,at slouží.,
 • honza
  |12. 01. 2011 - 15:58 |
  Chválím zvuk. JBL a Sinus live je kvalita. Chce to palubku s digitálkama a otáčkoměrem. Ty kola nejsou moc štýlo.. Jsou hezky vidět bubny :-)
 • Martin
  |20. 02. 2013 - 18:40 |
  novej lak dělá divy...
 
Joomla SEO powered by JoomSEF