Home Performance Opel Astra - Od každého kousek
 

 


Opel Astra - Od každého kousek Tisk
Pátek, 26. 03. 2010 | Počet zobrazení: 5565
Bookmark and Share

astra_about_tuningA je to tady, v sekci Performance se budou objevovat nejen auta s brutálním výkonem a polozávodní speciály, ale čas do času i auta ze sekce Show and Shine, která se přeci jen něčím liší. Je to minimálně dvounásobný výkon motoru oproti původním verzi. Čistokrevných bestií, upravených jen v racing stylu je přeci jen na našem českém písečku trochu málo a tato sekce by tak byla neprávem ochuzena.

Kuba Pech na to šel moc chytře. Vybral si totiž model auta, který se dodává i s jednou výkonnou motorizací. Jeho Astra ze začátku vládla chudým výkonem „plných“ 60 koní a to se  Pechi rozhodl změnit. Hnát jednačtyřku do nějakých závratných úprav pomocí hardwarových dílů, podpořených softwarovou optimalizací by bylo mrhání penězi a časem. Naštěstí pro něj se model Astra dodával i s oblíbeným agregátem 2.0 16V. Ten má už v sérii velmi příznivých 150 koní. Pechiho tedy čekala kompletní výměna agregátu a elektroinstalace. Ta původní by totiž trochu nestíhala, také z důvodu toho, že se rozhodl nainstalovat i palubní počítač, včetně nových, na elektrice závislých, komfortních prvků. Zástavba probíhala vcelku bez problémů. Hodily se totiž zkušenosti z kamarádova projektu, který se rozhodl podstoupit stejnou operaci u svého tuningového auta. Agregát zatím dostal jen otevřený vzduchový filtr Eufab, který přidá ve špičce možná nějakého toho koníka. Estetické doplňky sice nejsou v této sekci tak důležité, ale zmínit je zde rozhodně můžeme. Bíle lakovaný motorový prostor včetně samotného agregátu doplněný pinstripingem. I něco toho chromu a leštěných ploch se zde najde. Shrnuto a podtrženo, nárůst 90 koní k sériovým 60 je hodně znát a je jedno, že ho dosáhl výměnou celého agregátu a ne úpravou toho původního.

 


Kdyby Pechi nezapracoval na úpravě brzd, nejenže bychom ho do této sekce nemohli dát, ale hlavně by to bylo velmi nebezpečné. Podvozek auta by měl být totiž vždy „rychlejší“, než zvolená motorizace. To je pravidlo, které by mělo platit u všech úprav aut. Úpravce opět chytře sáhl po komponentech z nejsilnější verze GSi. Ty se objevily jak na přední, tak zadní nápravě. O jistější chování v krizovějších situacích se stará podvozkový kit od FK Automotive. Ten snižuje celé auto o 30 mm, což je ideální volba i pro rychlejší svezení na našich rozmlácených silnicích. Pokud by totiž pustil auto ještě níž, už by to znamenalo určitá omezení ve stylu jízdy. Je sice hezké mít výkonné auto, ale kdyby jste se kvůli jeho brutálnímu snížení báli jet rychleji než 60 km/h, aby jste náhodou něco neutrhli na podvozku, nebo si neulomili spoiler, postrádá takový výkon smysl. Proto mi rozhodně nevadí na některých showcarech ve stylu Show and Shine, že jsou vybaveny slabými motory. Pokud auto leží 3 cm na silnicí a má chromované nápravnice a poloosy, stejně s ním majitel nejezdí jako blázen. Zpět ale k Astře. Když už byly komponenty podvozku venku, bylo by škoda je nezkrášlit lakováním, zde bílým odstínem.


Exteriér vozu včetně kol tíhne spíše k Show and Shine. Chromová kola MAM o velikosti 8x17 palců oblékají pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx 205/40 R17 a laminátové nárazníky v jednoduchém designu, spolu se začištěnými nástavci prahů a stříškou z modelu GSi jsou toho jen důkazem. Přidal se i zajímavý odstín laku, včetně výrazného Airbrushe. Klempířské úpravy jsou vidět na zamračené kapotě, vytažených lemech blatníků, klikách dveří a zkrácených dveřích kufru.


Decentní úpravy kabiny spoléhají na černomodrý flock v kombinaci s fleecem a chrom na výdeších topení. I hifiaparatura zde dostala prostor. Nad centrální jednotkou Alpine CDA-9883R je nově zabudovaný 7“ monitor s možností připojení PC, DVD, nebo herní konzole. Výstup zajišťují komponentní reproduktory Alpine SXS-1757 dipované zesilovačem Audison SRx4 a subwoofer Soundstream T5-12 napájený monoblokem Crunch GTR 2400.1. Na své si při hlasité hudbě přijde i 1F kapacitor Dietz. Pechy tedy složil své tuningové auto z Performance, Show and Shine a decentních úprav. Výsledná mixáž se skvělým kompromisem pro častější používání jeho miláčka.

 

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(0)
Přidat Nový
 
Joomla SEO powered by JoomSEF