Home Profituning Je Design - Seat Leon
 

 


Je Design - Seat Leon Tisk
Pátek, 09. 04. 2010 | Počet zobrazení: 4894
Bookmark and Share

leon_profi_about_tuningNěmecká firma JE Design  představila rozsáhlou sadu úprav pro model SEAT Leon. Kromě již známých vylepšení týkajících se aerodynamiky, motoru a kol, nabízí firma i karbonové fólie v různých barvách, které jsou alternativou k laku. V neposlední řadě je třeba zmínit i modifikovaná LED světla na denní svícení se dvěma funkcemi.
Klíčovou úpravou je významné posílení motoru 2,0 TDI. Oproti sériovému provedení (103 kW, 140 koní), vznětová jednotka nyní dává 130 kW respektive 176 koní. Maximum točivého momentu poskočilo na 405 Nm. Výsledkem provedených změn jsou lepší jízdní vlastnosti, maximální rychlost Leonu se tak zvýšila o 9 km/h na současných 214 km/h a ke zrychlení z nuly na 100 km/h potřebuje sekundu méně než série – 8,3 s. Emisní normy zůstaly přitom zachovány.  Příznivci zážehových přeplňovaných motorů nemusí smutnit, optimalizace řídící jednotky je připravena rovněž pro agregát 2,0 TFSI o sériovém výkonu 147 kW/200 koní.


Představovaný bodykit je složen z masky chladiče s mřížkou bez znaku automobilky, předního a zadního spoileru, který se montuje na původní nárazníky a nástavce prahů. Zadní spoiler může být doplněn o čtveřici 90 mm kanónů.
Světla pro denní svícení jsou čím dál tím více na pořadu dne. Jejich úloha v bezpečnosti provozu je neoddiskutovatelná, mají pěkný vzhled a přitom šetří vaší baterii. Pětice vysoce svítivých LED diod v každém světlometu je umístěna do pozměněných otvorů pro přívod vzduchu k brzdám.
Zajímavostí na představovaném Seatu je jeho povrch . Auto je totiž zabaleno do speciální CFC  fólie ve 3D karbonovém vzhledu. Tento materiál dodává autu nevšední pololesklý vzhled. Na výběr je hned několik barevných variant. Největší parádu ovšem udělá právě představovaná kontrastní černobílá kreace.


Neméně parády udělají i kola z lehkých slitin. Tento model lze objednat nejen ve vyobrazeném rozměru 8x19 ET45 s pneumatikami 225/35 R19, ale rovněž v méně extrémních velikostech, čili 18 a 17 palcích.
U tohoto projektu se nezapomnělo ani na snížení vozu. Firma Je Design nabízí stavitelný podvozek v rozmezí 35-65 mm. K pevnému snížení bohatě postačí sportovní pružiny. S nárůstem výkonu jde ruku v ruce i větší zatížení brzdové soustavy. Je Design si na svých regálech připravil sadu na přední nápravu se čtyřpístkovými brzdiči, které se mohou zakusovat do kotoučů o průměru 330 x 28 mm.
Více informací nejen o tomto projektu najdete na oficiálních stránkách úpravce www.je-design.de.

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(0)
Přidat Nový
 
Joomla SEO powered by JoomSEF