Home Profituning Lumma Design - BMW X6M
 

 


Lumma Design - BMW X6M Tisk
Pátek, 16. 04. 2010 | Počet zobrazení: 5679
Bookmark and Share

lummaX6M_about_tuningO tom, že firma Lumma Design umí, nás přesvědčila už několikrát. A u vozů automobilky BMW to platí dvojnásobně. Mrkněme se tedy, jak se popasovala s nejsilnější verzí sportovní verze SUV modelem X6. Model X6 je tak trochu hybrid. Ne že by zrovna oslňoval nízkou spotřebou a ekologických chováním. Myslíme tím, že BMW prostě přišlo na to, že bohatí manželé se necítí v rodinném modelu X5, ve kterém stejně jezdí pořád jejich mladá žena, dost reprezentativně a proto potřebují něco trochu drsnějšího. A tak vznikl model X6. Za jeho volantem potkáte ženu opravdu jen zřídka. Dost ale bylo polemiky, vrhněme se rovnou na data, kterými nás chce Lumma ohromit.
Tak předně, sériových 555 koní se zaměstnancům této firmy zdálo poněkud málo a tak díky výměně katalyzátorů a vlastně kompletního výfukového potrubí, spolu s optimalizací dat v řídící jednotce vykouzlili na motorové brzdě rovných 650 koní. Ty už nejsou podpořeny sériovými 680 Nm, ale rovnou mamutími 830 Nm. To stačí k papírové maximálně kolem 312 km/h.

 
Rozměrný bodykit, kterým dokázali ještě více zdrsnit vzhled tohoto „mužského“ SUV má jedno společné. Totiž samý otvor a průduch. Je totiž pravda, že takovýto výkon motoru potřebuje už pořádné chlazení. O to se rovněž stará dvojice intercoolerů, které za řídkou síťovinou předního nárazníku prostě nepřehlédnete. Nástavce prahů a především zadní nárazník mají zase za úkol optimalizovat proudění kolem auta při vysokých rychlostech. Kapitolou samou pro sebe jsou kola. Jejich až brutální rozměr 11x23 palců nezaskočí ani pneumatiky o šíři 315 mm.
Co dodat k interiéru? Všude je ta nejjemnější kůže, pozměněné jsou budíky s tachometrem cejchovaným až do 360 km/h a změny se dočkaly i podsvícené nášlapy vnitřních prahů. Tam září název celého projektu upraveného firmou Lumma: CLR X 650 M. Pokud by jste měli zájem o bližší informace nejen o tomto projektu, není nic jednoduššího, než najet přímo na stránky úpravce www.lumma-design.com .

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(0)
Přidat Nový
 
Joomla SEO powered by JoomSEF