Home show and shine Fiat Punto - Supercleaning
 

 


Fiat Punto - Supercleaning Tisk
Středa, 20. 10. 2010 | Počet zobrazení: 8965
Bookmark and Share

Punto_about_tuningŽe se nedá z obyčejného Fiatu Punto udělat zajímavé auto? Tak to si rozhodně nemyslí Lukáš Dohányos, který svého miláčka piplá už přes 3 roky. Díky jeho odvážné práci s laminátem se Fiátek proměnil v zajímavý kousek.

Auto za dobu vlastnictví Lukášem prošlo hned několika vývojovými stupni a ta poslední je samozřejmě ta nejlepší a nejrozsáhlejší. Věnoval se především karoserii, která prošla velmi výrazným zahlazením. Přední zcela nový nárazník má jen potřebný otvor pro přívod vzduchu k chladiči, vše ostatní je pryč. Jeho kolega na opačné straně je na tom velmi podobně. V něm najdete už jen výřez pro velmi netradiční koncovku výfuku s logem automobilky. Nástavce prahů už nemohly více splynout s karoseérií. Všechny tyto doplňky jsou Lukášovým výtvorem. Práce s laminátem mu tedy není cizí. To potvrzuje i vymodelovaný 3D obličej na víku kufru. Díky důkladné zahlazovací práci zmizely po rukama klempíře znaky automobilky, boční blinkry, ostřikovače předního skla, kliky dveří i výkroje pro RZ. Lemům blatníků se dopomohlo k rozšíření o 2,5 cm a na místo nevzhledných sériových zrcátek putovaly originální kousky z motocyklu. Auto je díky dvoubarevnému lakování rozděleno na dvě poloviny. Horní polovina je stříknuta černou metalízou a ke kompaktnosti přispívá ztmavení všech skel. Dolní, výrazně zahlazená, se chlubí metalízou v modrém odstínu. Aby byla koncept dodržen do posledního detailu, přistoupilo se  k zabarvení spodní části zadních světel, která nadále zůstávají funkční. Přední světlomety, částečně ukryté pod zamračenou kapotou, pocházejí od FK Automotive a jsou vybaveny parkovačkami Angel Eyes a nově také led denním svícením, které je v souřasnosti velmi v módě.


Výrazného posunutí těžiště směrem dolů bylo dosaženo instalací sportovních pružin RTS a plynových tlumičů Sachs Sport. Výsledek činí 60 mm vpředu a 40 mm vzadu. Litá kola Borbet BS mají ne zcela tradiční rozměr 8x15 ET20. Společnost jim dělají pneumatiky Yokohama a Fulda o velikosti 195/45 R15. Původní brzdová soustava je vylepšena pouze  opticky. Lakované jsou třmeny brzd, nápravy včetně těl tlumičů a podběhy.

 
Pod kapotou se ukrývá menší agregát, jehož úpravy nejsou tak rozsáhlé, jako v případě exteriéru. Nejmarkantnější je lakování plastových dílů do odstínu karoserie a leštění částí samotného agregátu. Nechybí ani základní performance úpravy v podobě otevřené vložky vzduchového filtru, rozpěrné tyče tlumičů a laděného výfukového potrubí.


Černá koženka a laminát převzaly vládu nad interiérem. Nově tvarovaná palubní deska pokrytá černým matem spolu s sedadly jsou toho důkazem. Místo středových výdechů topení najdete stejný 3D obličej jako na kufru. Nad ním se usadila navigace, pro kterou Lukáš vyrobil speciální integrovaný držák. Na místě před spolujezdcem přibyly přídavné budíky- voltmetr, kontrolka teploty a tlaku oleje. 30 centimetrový volant Victor je často používaným dílem, ale tahle hlavice řadičky od Sparca se často nevidí. Lukáš se vozí ve sklopných sedadlech od SCE doplněných o pásy Schroth. Celá zadní část vozu patří laminátové zástavbě, ve které se usídlila hned trojice subwooferů JBL GT500 a ovály Helix karbon. 1,5F kapacitor USBlaster to jistí z boku. Zbytek ozvučení je umístěn vpředu stejně tak jako netradičně uložený zesilovač Crunch 1500W. Přední reproduktory Rockford Forgate „poslouchají“ DVD přehrávač Sunway, který je připojen na další externí monitor ve clonítku spolujezdce.

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(4)
Přidat Nový
 • pitoš
  |29. 11. 2010 - 19:14 |
  moc hezký kousek to se ti povedlo
 • Spatas - Info
  |08. 02. 2011 - 21:52 |
  Ahojda schanim kontakt na tohodlenctoho skvostu dostalo se mi to do rukou a chtel bych snim prohodit par slov. Díky moc.
 • ja - :(
  |14. 03. 2011 - 22:09 |
  http://www.tuningbazar.cz/inzerat-46578/
 • marek
  |18. 09. 2011 - 13:58 |
  cau cau.auto parada...proste uzasne punto...chystam se taky na neco..a koupil jsem mitsubishi lancer 1997.auto co clovek moc nevidi...ale asi budu muset taky sahnout po laminatovani....ale sehnat jako jsou svetla alespon čire je nadlicky vykon....takze druhe moje auto chci punto a jit do toho taky
 
Joomla SEO powered by JoomSEF