Home show and shine VW Passat - Alien
 

 


VW Passat - Alien Tisk
Středa, 15. 09. 2010 | Počet zobrazení: 6611
Bookmark and Share

Alien_about_tuningTématický tuning s prvky hororu. Tak bychom mohli definovat úpravu tohoto Passatu, do kterého se pustil David Holub. Stvůrami se celé auto doslova hemží.

Nejrůznějších příšer defilovalo na stříbrném plátně už opravdu hodně. Jedna se ovšem trochu vystupuje z řady. Je jím vetřelec, jeden z nejdrsnějších a komerčně nejúspěšnějších. Pro opravdové fandy jsou k mání i propracované figurky hlavního „hrdiny“. Ty slouží jako dekorace Davidova Passatu. Jsou bezpečně uvězněny v zavazadlovém prostoru, spolu s masivní hifiaparaturou.


David se netají, že koupil Passat už v určitém stupni tuningových úprav a dále ho přetváří podle svého. Uvidíme, tam až jeho změny povednou. Pojďme se ale podívat, v jakém stavu je nyní. Automobilka VW má ve své nabídce celkem zajímavé odstíny laku, ale tento rozhodně ne. Jedná se o tzv. chameleona, tedy flip-flop lak, který mění odstín podle úhlu pohledu a jeho nasvícení. To samo o sobě už je na Passatu zajímavé. Nepřehlédnutelná je rozhodně také přední maska, která pochází z koncernového Audi. A montuje se skoro na vše, ať už je to Felicie, nebo Seat Ibiza. Je jasné, že se přední část auta musela nové tlamě řádně přizpůsobit. Kapota přibyla hned o několik centimetrů a tím i částečně překryla přední světlomety Sonar s parkovačkami Angel Eyes a xenonovými výbojkami. Přední nárazník dostal ještě další poměrně velké otvory pro nasávání vzduchu k intercooleru a brzdám. Bok pozměnily dvě úpravy. Otevírání předních dveří systémem Lambodoors a záměna vnějších zpětných zrcátek za kousky určené pro Škodu Superb. Jejich chromový povrch doplňuje ještě chromovým okenním paketem a hagusy se stejnou povrchovou úpravou. Zadní část vozu prošla malou botoxovou kůrou. Okno už nebrázdí stěrač a výkroj jen taktak pojme značku. Nákladovou hranu chrání lišta od firmy Kamei a ze spodu nárazníku vystrkuje hlavy čtveřice koncovek výfuku. Anténa s hlavou Aliena napovídá, co můžete očekávat uvnitř.


Výrobce kol Keskin má ve své nabídce velmi zajímavé modely. KT7 je jeden z těch extravagantnějších a jeho chromový povrch se Davidovi náramně hodil. Vybral si rozměry 8,5x18 a 9,5x18, které jsou zabaleny do penumatik 215/40 a 245/35 od Hankooku V12 Evo XL. 20 mm podložky zarovnaly lemy blatníků s boky pneumatik. Změnu světlé výšky obstaral stavitelný set značky H&R. Ten poslal auto k zemi o slušných 65 mm vpředu a 60 mm vzadu. Váha hifiaparatury ovšem poslala zadek na výsledných 65 mm. Brzdové komponenty dostaly červené lakování a kotouče od ATE.
Motorový prostor je vyplněn lakovanými plastovými kryty, které ukrývají naftové srdce se sériovým výkonem 115 koní. Díky up-gradu softwaru firmou Bitpower se stádo rozrostlo na 143 koní, podporované mohutným krouťákem 360 Nm. Motor ještě dostal vložku vzduchového filtru K&N.


Interiér je řádně luxusní, z většiny ho totiž pokrývá béžová kůže a alcantara. Přibylo i trochu toho chromu na středovém tunelu, výdeších topení a dveřních kličkách. Hlavice řadicí páky je doplněna o modře podsvícený nápis Alien33, což je Davidova přezdívka. Výraznějšího nasvícení interiéru je dosaženo několika bílými stropními LEDdiodami, oblast nohou osvětlují pro změnu zas modré LEDky. Díky karosářské variantě kombi, neměl David problém s místem pro hifiaparaturu, i když měl nakonec dost práce sem všechno vměstnat. Celá sestava je zajímavě řešená a precizně provedená. Opravdu jedinečné je umístění 20 centimetrových komponentů. Jejich jakoby letmé položení na dně kufru spolu s kapkovitou ozvučnicí jsou opravdu originální. 30 cm woofery FLI dostatečně tvrdí muziku. Prostor vpředu mají na starosti 16,5 cm komponenty. Je jasné, že tolik dílů by samotné autorádio nikdy neutáhlo a tak na řadu přišly i zesilovače. Jednak je to dvojice dvoukanálů FLI Loaded 400S, jež je umístěna po kousku před spolujezdcem a v kufru a také skrytý čtyřkanál, z kterého vyčnívají jen kontrolní budíky. Celou sestavu hlídá trojice 1F kapacitorů. Davidova zástavba ovšem nedodává jen hudbu, ale také obraz. Vizuální vjemy zprostředkovává centrální DVD přehrávač s navigací a vyjížděcím 7“ monitorem, dále 17“ stropní monitor, dvojice 7“ monitorů v kufru a dokonce i 3,5“ monitor skrytý ve zpětném zrcátku. Druhé přenosné DVD je k dispozici pasažérům na zadních sedadlech. Posádka si může zvolit, co chce právě sledovat. Signály z DVD, herní konzole, nebo kamery se dají poslat na jakýkoliv LCD monitor. V praxi to tedy může vypadat takto. Lze pustit dva různé filmy najednou, hrát hry na Xboxu 360 a přitom sledovat dění za vozem a to vše současně.

+/-
Přidat komentář
Jméno:
Email:
Web:
Název:
 
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate:
:?::(:sleep::););)):0
 
Bezpečnostní kód
Prosím, vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana).
+/- Komentářů(0)
Přidat Nový
 
Joomla SEO powered by JoomSEF